Agentura CzechTourism představila MICE potenciál České republiky na britském trhu

Agentura CzechTourism představila MICE potenciál České republiky na britském trhu

DomůAktualityAgentura CzechTourism představila MICE potenciál České republiky na britském trhu
Po roční pauze způsobené pandemií se letos opět uskutečnil jeden z nějvětších evropských B2B veletrhů World Travel Market v Londýně a expozice České republiky nemohla chybět.
Letošní ročník WTM se konal v hybridní podobě, kdy si vystavovatelé mohli zvolit preferovanou variantu – zda půjdou cestou virtuálního veletrhu či toho klasického. CzechTourism se za podpory 11 českých partnerů rozhodl pro účast na veletrhu přímo v Londýně.
 
Zahraniční zastoupení ve Velké Británii mělo možnost představit plány CzechTourism na rok 2022 B2B sektoru a obnovit kontakty s partnery. Stejně tak čeští zástupci firem měli možnost navázat nová spojení, ať už přímo na stánku či v rámci doprovodných programů.
 
https://www.youtube.com/watch?v=R-1K9CV-G1k
 
“Na WTM jsme se těšili celý rok, je to  největší údalost v kalendáři všech britských travel trade partnerů a první naše velká akce “na živo” v tomto roce. Bylo skvělé se zase vidět s našimi stálými partnery, ale zase opět navazovat i nové kontakty ne jen přes obrazovku počítače. Těšíme se na další plánované akce v příštím roce,” uvedla Katarína Hobbs, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Velké Británie.
 
Zlatým hřebem letošního ročníku WTM byl pak networkingový večer s britskými MICE nákupčími, který byl uspořádán Czech Convention Bureau ve spolupráci se zahraničním zastoupením CzechTourism v Londýně. Večera se zúčastnilo 45 zástupců britského MICE sektoru, kteří plánují expandovat se svými aktivitami do České republiky a této večerní akce využili k navázání cenných kontaktů s českými subjekty. Akce se uskutečnila v londýnském Lansdowne Clubu v Mayfair.
 
“Velká Británie patří v současné době mezi hlavní zdrojové MICE trhy, proto jsme se rozhodli využít účasti českých společností na veletrhu WTM a uspořádat workshop s MICE partnery v průběhu jeho konání. Akce se tak mohlo zúčastit celkem 15 českých společností – zástupců regionálních convention bureaus, hotelů a hotelových řetězců i DMC společností. Velmi povzbudivý byl zájem britských partnerů o aktuální situaci v České republice, o novinky v MICE segmentu i možnosti spolupráce v nadcházejícím roce,” shrnuje akci Tereza Matějková, vedoucí manažer Czech Convention Bureau.

Více informací:
Ing. Tereza Matějková
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
matejkova@czechtourism.cz