Zahraniční zastoupení CzT ve Španělsku oslavilo výročí 20 let své působnosti na trhu

Zahraniční zastoupení CzT ve Španělsku oslavilo výročí 20 let své působnosti na trhu

DomůAktualityZahraniční zastoupení CzT ve Španělsku oslavilo výročí 20 let své působnosti na trhu
Oslava 20. výročí založení Zahraničního zastoupení CzechTourism ve Španělsku byla zasazena do Dne českého pivovarnictví v rámci kterého se v Madridu 9.6.2021 prezentovalo 10 českých pivovarů a technologických firem.
Před 20 lety, přesně 9.6.2001, otevřelo v Madridu své působení zahraniční zastoupení CzechTourism ve Španělsku s cílem přiblížit potencionálním turistům ze Španělska zajímavá místa v Česku, zvýšit příjezdy Španělů do České republiky, navýšit počet přenocování i jejich útratu a nabídnout jim alternativy krátkodobým pobytům v Praze nebo kombinovaným zájezdům typu Praha – Vídeň – Budapešť.
 
Zahraniční zastoupení ve Španělsku zorganizovalo za tuto dobu stovky novinářských cest do českých regionů pro tištěná i online média, bloggery, influencery, TV štáby i rádia. Podílelo se tedy významně na vytváření obrazu České republiky jako blízké, rozmanité, bezpečné a moderní evropské turistické destinace. Na poli B2B zorganizovalo stovky prezentací, webinářů, workshopů, vzdělávacích kampaní a fam tripů ve spolupráci s leteckými společnostmi a českými regiony, hotely i incomingovými cestovními kancelářemi. Významně se také podílelo na rozvoji produktů, které CK a TO nabízí španělským turistům. V neposlední řadě ZZ Španělsko inspirovalo a inspiruje k návštěvě České republiky prostřednictvím B2C nástrojů jako jsou veletrhy, kampaně, publikace zajímavých obsahů ve španělštině na webu či blogu, na sociálních sítích nebo třeba prostřednictvím podcastů.

Zahraniční zastoupení poděkovalo v rámci oslavy výročí 20 let, které se uskutečnilo na terase hotelu NH Casa Suecia v Madridu, médiím i zástupcům profesionálního sektoru a partnerům za podporu při propagaci České republiky za účasti velvyslance České republiky ve Španělsku.

„Ráda bych touto cestou poděkovala za nekonečnou podporu nejen španělským partnerům, ale také českým regionům, podnikatelům z českého soukromého sektoru, hotelům, cestovním kancelářím, průvodcům i restauracím za velmi cenou podporu, které si velmi vážíme a doufám, že se brzy budou moci vrátit do České republiky také turisté ze Španělska“, uvedla Markéta Lehečková, ředitelka ZZ ve Španělsku.

ZZ Španělsko se podílelo na zajištění mediálního pokrytí a komentovaných ochutnávek piva v rámci projektu ekonomické diplomacie za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR, zorganizovaného ZÚ Madrid a zastoupením CzechTrade a CzechTourism ve Španělsku. Projekt byl věnovaný prezentaci českého pivovarnictví v Madridu.  Mise se zúčastnilo 10 českých pivovarů a technologických firem, které jednaly s téměř 40 španělskými distributory a importéry. V rámci mise se uskutečnila B2B jednáni na české ambasádě a na residenci velvyslance ČR ve Španělsku, účastníci mohli ochutnat produkty u stánků jednotlivých pivovarů. Hosté se také účastnili komentovaných degustací českého piva, které zajistil pivní expert a someliér. Pivovary a produkty byly představeny španělským sektorovým médiím.

Podnikatelské mise se zúčastnily tyto české firmy: Aurosa, Czech Brewmasters, Flowmax, Lindr, Pacovské strojírny, Pivovar Ferdinand, Primátor, Tradiční pivovar v Rakovníku, Vinohradský pivovar a Pivovar Herold Březnice.

Veškerá setkání s médii i B2B partnery proběhla za aktuálních epidemických opatření.